Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
moderní horský domek - 4+1 s vlastními garážemi
Počasí
Klínovec 19 °C
Nacházíte se: Region klínovec

Hora Klínovec se nachází v severozápadních Čechách 1244 metrů nad mořem. Průměrná roční teplota vzduchu na Klínovci je 2,6°C a roční úhrn srážek se pohybuje kolem 986 mm. I přes tuto nízkou teplotu Klínovec nabízí mnoho vyžití pro turisty.

Na Klínovec Vás doveze lanovka z Jáchymova o celkové délce 1685 m, to je cca 15 minut jízdy lanovkou. V zimě lanovka převáží lyžaře, v létě lanovka umožňuje nástup pro cyklisty s kolem.

Skiareál Klínovec - FICHTELBERG je největší lyžařské středisko Krušných hor, s přepravní kapacitou 12 500 osob/hod. Na Klínovci najdete 4 sedačkové lanovky a 7 lyžařských vleků. K dispozici je snowpark s mnoha skoky a překážkami a také 50 km upravovaných běžeckých tratí. Nachází se pouze 120 km severozápadně od Prahy a leží v těsné blízkosti hranice s Německem a střediskem Oberwiesenthal. Tradičně nabízí po celou sezónu výtečné sněhové podmínky na 18 km sjezdových tratí různých obtížností, o rozloze 50 ha, které jsou z 90% zajištěny technickým sněhem. Lyžařské středisko prošlo výraznou modernizací a na lyžaře a snowboardisty čeká celá řada novinek. V letošním roce vyrostla další lanovka s oranžovou krycí bublinou na jižní straně. Tato nahradí historickou jednosedačku na sjezdovce Jáchymovká. V nové části areálu na jížní straně byla také zbudována nová sjezdovka, která je na české poměry velmi unikátní svými parametry. Měří totiž na délku 3 km, její šířka je až 100 m a převýšení 500 m.

Na jižní straně Klínovce vzniklo nové zázemí pro všechny lyžaře. Najdete zde občerstvení a Apres Ski bar, lyžařskou školu, půjčovnu vybavení a také výukové centrum s pojízdným pásem pro nejmenší lyžaře. I v letošním roce pokračuje úspěšná přeshraniční spolupráce s lyžařským areálem Oberwiesenthal. Tento Skiregion Fichtelberg – Klínovec nabízí 33 km sjezdových tratí všech obtížností a to již od dvoudenních pernamentek. Přes hranice a mezi vrcholy Vás zdarma převeze skibus za 10 minut. Lyžařský vlek Cinema star je od domu vzdálen cca 350 m / především na lyžích /

Pro letní dovolenou Ski areál Klínovec nabízí 74 km lesních cest s vyznačenými trasami pro horská kola, koloběžky a pro pěší.

 

telefon

CZ: +420 605 121 705